Registruotis
 
Naujienos Apie asociaciją UAFA 2018 moterų pirmenybės UAFA 2018 pirmenybės 7 prieš 7 UAFA 2018 pirmenybės 11 prieš 11 UAFA 2018 senjorų pirmenybės 8 prieš 8 JOMA ŽIEMA 2018 Teisėjai Nuotraukos Kur sportuoti? Trenerių rekomendacijos Video GARBINGAS ŽAIDIMAS
UAFA naujienos
T. Šumskus ateitį sieja su „Uteniu“

Grįžti į naujienų sąrašą

Neseniai prie Utenos „Utenio“ futbolo akademijos kolektyvo prisijungė ir su pačiais mažiausiais futbolininkais dirbti pradėjo jaunas treneris Tadas Šumskus (nuotr. dešinėje), atskleidęs, kad, nors jo pasaulyje svarbiausia – futbolas, vietos lieka ir gamtai, kulinarijai bei knygoms.

21 – erių vaikinas gimė ir augo Utenoje, tik porą pastarųjų metų darbavosi Anglijoje. Visą laiką, kiek save prisimena, tiek besimokydamas Krašuonos progimnazijoje, tiek A. Šapokos gimnazijoje, T. Šumskus žaidė futbolą. Jis ne tik žavėjosi Leoneliu Messi, lankė Sporto centre vykusias treniruotes pas dabar kolega tapusį trenerį Arūną Rastenį, tačiau ir daug sportavo individualiai.

„Savarankiškai dirbau dvigubai tiek, kiek treniruotėse, visuomet siekiau rezultatų, be to, man tai patiko, – sakė jis. – Futbolas mano gyvenime visuomet užėmė pirmą vietą, nors domėjausi daug kuo: ir sveika mityba, ir sveiku gyvenimo būdu, o nuo dešimtos iki dvyliktos klasės užsiiminėjau boksu ir kikboksu.“

Pasak vaikino, pastarosios sporto šakos taip pat naudingos futbolininkui, nes stiprina fiziškai, gerina koordinaciją. Dabar įgytas žinias T. Šumskus tikisi panaudoti savo darbe.

Pradėjęs neakivaizdžiai studijuoti miškininkystę Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijoje ir išvykęs į užsienį T. Šumskus mylimo žaidimo nepamiršo – po darbų rasdavo su kuo paspardyti kamuolį ir visuomet sekė futbolo pasaulio naujienas. Antrame kurse besimokantis jaunuolis atskleidė visuomet buvęs arti gamtos, mėgęs žvejoti, be to, mokykloje jam sekėsi gamtos mokslai, todėl ir pasirinko miškininko specialybę.

Tačiau visuomet svajojęs dirbti futbolo treneriu vaikinas neslėpė džiaugsmo šiai svajonei pradėjus pildytis. „Pradžioje nėra viskas labai lengva ir paprasta, tačiau tikiu, kad labai norint galima pasiekti puikių rezultatų, ypač kai turiu puikų pavyzdį – trenerį Aurimą Meidų.“

T. Šumskus futbolo kamuolį dažnai gainioja ir su tėčiu, taip pat buvusiu aktyviu futbolininku, tris dešimtmečius žaidusiu šį žaidimą. „Mūsų giminėje daug sportiškų žmonių, kartais susitikę žaidžiame futbolą, – pasakojo jis. – Taip pat visuomet stengiuosi ateiti į „Utenio“ stadioną stebėti rungtynes. Savo ateitį sieju su šiuo klubu, noriu tobulėti kaip treneris ir įsilieti į visas „Utenio“ veiklas.“

Laisvalaikiu jaunas treneris ne tik žvejoja ir sportuoja, bet ir puikiai gamina maistą, verda troškinius, kepa kepsnius ir net pyragus. „Kol gyvenau Anglijoje buvau priverstas išmokti gaminti, o dabar, pamatęs įdomesnį receptą, taip pat noriu pagaminti naują patiekalą ir nustebinti šeimą“, – sakė T. Šumskus.

Dar viena jaunuolio aistra – knygos. Dažniausiai jis renkasi psichologines knygas, iš kurių semiasi žinių, stengiasi tobulėti kaip asmenybė. „Šiuo metu skaitau knygą „Sėkmės universitetas“, – atskleidė T. Šumskus. – Tokio pobūdžio knygos ir jas perskaičius kylančios mintys, padeda man ne tik augti kaip asmenybei, tačiau, manau, bus naudingos dirbant trenerio darbą.”

www.utenosutenis.lt informacija ir nuotrauka